karczma piwna w krzywaczce organizowana przez mpog - rok 2022
Jak co roku jesienią, także i w tym, miało miejsce spotkanie przedsiębiorców, w formie biesiady pod hasłem Karczmy Piwnej. Tegoroczna karczma odbyła się w restauracji „Pod Kogutkiem” w Krzywaczce i została zorganizowana przez Małopolskie Porozumienie Organizacji Gospodarczych (MPOG).
Uczestnicy mieli okazję wspólnie z zespołem regionalnym „Mogilanie” śpiewać i tańczyć w rytmie tradycyjnych, wszystkim dobrze znanych piosenek biesiadnych.
Uczestnicy, z przygotowanymi specjalnie na tą okazję kuflami, pełnymi złocistego trunku, mogli w przyjaznej atmosferze, rozmawiać nie tylko o codziennych zmaganiach przedsiębiorców. Na spotkaniu nie zabrakło, przysmaków tradycyjnej polskiej kuchni, serwowanych przez tutejszą restaurację. Zaproszeni zostali przedsiębiorcy – członkowie lokalnych Izb Gospodarczych m.in., naszej Izby Gospodarczej Ziemi Myślenickiej, Sułkowickiej Izby Gospodarczej oraz Izby Gospodarczej Dorzecza Raby. W trakcie biesiady przedstawiciele zarządów Izb rozmawiali z przewodniczącym MPOG p. Januszem Strzebońskim o sytuacji w poszczególnych organizacjach i wspólnych działaniach na rzecz rozwoju.
Padła także deklaracja chęci przygotowania w przyszłym roku kolejnego spotkania, tym razem po hasłem „otwarcia sezonu grillowego”, które pozwoli ponownie spotkać się z gronie lokalnych przedsiębiorców.

Informacja prasowa Izby Gospodarczej Ziemi Myślenickiej